Мезотерапія
Мезотерапія – косметологічна процедура, в ході якої за допомогою ін’єкцій у глибинні шари шкіри доставляються активні речовини: вітаміни, фосфоліпіди, амінокислоти, гіалуронова кислота та інші. Усього кілька уколів «поживного коктейлю» здатні забезпечити якісне перетворення на проблемних ділянках шкіри:
- Запустити процеси вироблення колагену та еластину;
- Посилити клітинний метаболізм та мікроциркуляцію крові;
- Усунути невеликі поклади «підшкірної жирової клітковини»;
- Надовго зберегти красу та здоров’я вашої шкіри;
- Позбавити від низки естетичних недоліків: рубців, целюліту, тьмяного кольору шкіри.
Якщо порівнювати ефективність всіх популярних методів догляду за шкірою, мезотерапія – це золота середина між домашніми доглядовими засобами без шприца і капітальними косметологічними процедурами. Мезотерапія ефективніша за будь-який домашній крем, оскільки поживні речовини доставляються відразу в глибинні шари шкіри і забезпечують моментальні естетичні зміни. Додатковий вплив мають проколи мікроголками: отримуючи безліч мікротравм, шкіра активніше виробляє еластин і колаген, розганяється метаболізм і робота імунної системи.
Коктейлі краси максимально нешкідливі, не вимагають відновлення, мають мінімальний фізичний вплив на поверхневі шари шкіри. До мезотерапії можна звертатися перед поїздкою на море або в гори, або використовувати як доповнення до інших процедур естетичної медицини.
Роком зародження мезотерапії прийнято вважати 1952 року. Саме тоді французький лікар Мішель Пістор вперше використовував ін'єкції для введення вітамінів своїм пацієнткам. З того часу і техніка, і склад коктейлів постійно змінюються та вдосконалюються — стають більш ефективними та безболісними.
Для кого призначена процедура мезотерапії
Велика кількість завдань можна використовувати мезотерапію практично в будь-якому віці. Підлітки звертаються до неї, щоб позбутися акне або постакне.
Після 25 коктейлі краси допомагають зволожувати і освіжати шкіру, боротися з ранніми ознаками фотостаріння. У цьому ж віці набувають актуальності мезококтейлі, що омолоджують. Вони не дають сповільнитись найважливішим процесам регенерації, що протікають у клітинах шкіри.
Мезотерапія використовується для закріплення чи посилення ефекту інших косметологічних процедур. Наприклад, вона незамінна після пілінгів або шліфування. Також використовується в комплексі з іншими процедурами для боротьби із зайвою вагою, целюлітом.
Верхнього вікового порогу процедура не має: навіть у 70 років вона здатна вирішувати певні естетичні завдання, хай і з меншим ефектом.
Список частих показань до мезотерапії:
- Втрата пружності шкіри;
- Мімічні зморшки;
- Купероз, себорея, вугрі;
- Вікові та пігментні плями;
- Профілактика старіння шкіри;
- Жирна, пориста шкіра;
- Підготовка шкіри до пластичних операцій;
- Відновлення після глибоких пілінгів та дермабразії;
- Целюліт та несуттєві жирові відкладення.
Свої найкращі якості мезотерапія демонструє віком до 35-45 років. Одна процедура здатна забезпечити ефект, порівнянний з використанням найдорожчого крему протягом місяця.
Як працює мезотерапія
За допомогою найтонших голок лікарський коктейль вводиться у середній шар шкіри. Саме тут протікають ключові фізико-хімічні реакції, що впливають стан нашої шкіри. Косметологом можуть використовуватися заздалегідь готові склади або мезококтейлі, які виготовляються індивідуально для кожного пацієнта.
Найчастіше до мезотерапевтичних коктейлів входять такі активні компоненти:
Гіалуронова кислота – найпопулярніший матеріал косметології, відмінно зволожує шкіру, повертає їй здоровий тонус та сяйво;
Вітаміни. Вітамін С використовується для боротьби з акне та пігментацією, А та Е допомагає зберегти молодість та свіжість шкіри;
Мінерали – магній та кремній – зміцнюють тканини та активізують обмінні процеси;
Ліполітики – застосовуються для розщеплення жирів;
Ферменти, зокрема, що розсмоктують сполучну тканину – використовуються для лікування целюліту та шрамів;
Протизапальні речовини – для боротьби з акне.
Практично всі компоненти добре знайомі нашому організму, тому ризик відторгнення та алергічної реакції зводиться до нуля.
Переваги мезотерапії:
- Безпечний склад мезококтейлів;
- Надтонкі голки – мінімальна фізична дія на поверхневі шари шкіри;
- Широкий віковий діапазон;
- Невеликий перелік протипоказань;
- Тривалий стійкий ефект (до року);
- Відмінне поєднання з іншими методами косметологічного лікування;
- Мінімальний період відновлення.
Як проходить процедура
Курс мезотерапії призначається індивідуально: щоб визначити оптимальну кількість сеансів та склад коктейлю, необхідно пройти консультацію у фахівця. Враховуються наявні свідчення, поточний стан шкірного покриву та побажання клієнта. При необхідності можуть бути призначені додаткові алергічні тести або консультації для виявлення прихованих протипоказань.
Список стандартних протипоказань до мезотерапії:
- Герпес на активній стадії;
- Гнійничкові вогнища на шкірі;
- Вагітність, період лактації;
- Гемофілія, цукровий діабет, епілепсія.
За кілька днів до сеансу слід відмовитися від препаратів, які розріджують кров (аспірин, гепарин).
Сама процедура займає 30-60 хвилин із урахуванням анестезії. Часто пацієнти відмовляються від знеболювання і воліють відразу приступати до процедури – болючі відчуття під час ін’єкцій дійсно терпимі.
Шкіра попередньо очищається та знезаражується, після чого косметолог вводить мезококтейль на глибину 2–4 мм. Ін’єкції містять невеликі дози лікарських засобів – до 0,2 мл активної речовини. Наприкінці шкіра повторно обробляється антисептиком, наноситься заспокійлива маска.
Як тільки процедуру завершено, можна повертатися додому. Першу добу слід відмовитися від важкого макіяжу, якнайменше торкатися до обробленої зони. Протягом тижня утриматися від відвідування басейну, сауни та солярію.
Як правило, мезотерапія переноситься легко, а єдиним нагадуванням є маленькі червоні крапки і ущільнення в місці ін’єкцій, які зникають через кілька годин. Оскільки передбачити розташування дрібних судин під шкірою неможливо, іноді залишаються невеликі синці. Вони відбуваються через 2-3 дні без додаткових заходів.
Незважаючи на те, що мезотерапія видається максимально невинною процедурою, проводити її має кваліфікований лікар-косметолог в амбулаторних умовах. Уникайте фахівців “вдома” і не намагайтеся повторювати самостійно вдома. Подібні експерименти над власною зовнішністю можуть призвести до сумних наслідків: набряків, запалень, алергічних реакцій, інфікування тощо.
Який результат процедури
Оцінити результати мезотерапії можна буде після першого сеансу: шкіра зволожується, отримує здоровий блиск, розгладжуються неглибокі зморшки, підвищується пружність. Активні компоненти поширюються клітинами по всьому організму, благотворно впливаючи на циркуляцію речовин і роботу імунітету.
Однак обійтися одним сеансом буде складно: залежно від віку та характеру проблеми потрібно від 4 до 10 сеансів.
Хронологія процедури мезотерапії
- Тривалість: 30-60 хвилин (до 20 хвилин без анестезії);
- Повна реабілітація: від 3 до 5 днів;
- Стійкість ефекту: до 1 року;
- Оптимальна періодичність: від 0,5 до 1 року.
Цiни
Rejuran Healer 2.0 ml
5400 грн
Rejuran S 1.0 ml
3950 грн
Rejuran I 1.0 ml
3950 грн
Revanelle Tone 10 ml
2950 грн
Лікування пігментації 2.5 ml
2950 грн
Лікування куперозу 2.5 ml
2950 грн
Лікування акне 2.5 ml
2950 грн
Jalupro Eye 1.0 ml
4950 грн
Dermaheal Dark Circle Solution 1.5 ml
2300 грн
Dermaheal Eyebag Solution 1.5 ml
2300 грн
ЧАСТО ЗАДАВАНІ ПИТАННЯ
Проходила мезотерапію тричі. Щоразу отримувала різний ефект. Від чого залежить?
- склад коктейлю;
- кваліфікація спеціаліста;
- відправна точка: поточний стан шкіри;
- якість компонентів, що використовуються;
- індивідуальні особливості організму – особливо вік та тип шкіри;
- періодичність процедури.
Якщо кожного разу ефект виявляється недостатнім, варто подумати про поєднання мезотерапії з іншими косметологічними процедурами: ботоксом, філерами.
МІФИ ПРО МЕЗОТЕРАПІЮ
Мезотерапію краще проводити взимку.
Мезотерапію можна провести вдома.
Мезотерапія викликає звикання – після відмови все буде лише гірше.
Голки - це дуже боляче і потім ходиш у синцях.